Kokiais būdais galima pagerinti burnos higieną?

Norint turėti kaip įmanoma mažiau problemų su dantimis, juos turime prižiūrėti. Ir pati priežiūra negali būti paprasta, tai yra tik kelis kartus perbraukti su šepetėliu ir tuo darbas užbaigtas. Burnos higiena yra labai svarbi, tad kiekvienas turi turėti bent jau minimalias žinias kaip ją tinkamai atlikti. Jeigu iki šiol dantų higiena nebuvo tokia aktuali, šis straipsnis bus kaip tik jums, nes jame papasakosime, kokiais būdais galima pagerinti burnos higieną.

Tinkamas dantų šepetėlis

Kartais net nesusimastome, kad dantų šepetėlis burnos higienoje yra labai svarbus. Be to, verta nepamiršti ir tai, kad pats valymas gali pasakyti ar šepetėlis yra tinkamas ar ne. Jeigu valant dantenos pradeda kraujuoti ir tai tęsiasi nuolatos, vadinasi, jį reikėtų keisti. Geriausias variantas yra tada, kai kraujo visai nebelieka. Tačiau jo nereikėtų rinktis per daug minkšto, kad jis galėtų pašalinti visus nešvarumus.

Dėmesys dantų pastai

Kad galėtumėte gerai pašalinti visus nešvarumus dantų pastą reikėtų rinktis taip pat atsakingai. Jos sudėtis turėtų būti tinkama dantims ir ko emaliui, kad jiems nekenktų ir nepažeistų. Aišku, daugelis dantų pastų sukurtos taip, kad nekenktų dantims, tačiau jų sudėtys skiriasi ir kai kurios yra naudingesnės vienos už kitas. Todėl renkantis visada reikėtų paskaityti informacinį lapelį.

Dantų siūlas

Nors dantų šepetėlis ir pasta yra patys pagrindiniai dalykai, kuriuos turime naudoti, tačiau verta nepamiršti ir papildomų priemonių. Viena jų yra tarpdančių siūlai. Dantų šepetėlis tikrai negali išvalyti pačių mažiausių ar ploniausių tarpų, tad ten dažnai lieka nešvarumai ir ilgainiui tos vietos gali tapti probleminės. Kad to neįvyktų, visada po valymo reikėtų naudoti dantų siūlą, kuris galės beveik užbaigti dantų valymą.

Burnos skalavimo skystis

Ir pagaliau priėjome paskutinį žingsnį, kurį irgi reikia padaryti. Tai yra burną praskalauti burnos skalavimo skysčiu. Jis galės galutinai užbaigti burnos plovimą ir padėti paskutinį tašką visoms likusioms bakterijoms. Todėl nereikėtų pamiršti, kad skalavimo skystis taip pat turėtų būti kiekvieno dantų plovimo paskutinis žingsnis.

Nuolatinis apsilankymas pas odontologą

Tam, kad dantys tikrai būtų sveiki, visada reikia profesionalo pagalbos. Todėl turėtumėte įprasti bent jau kelis kartus nuvykti pas jį, kad būtumėte ramūs ir dantų problemas galėtumėte pamiršti. Nors kai kam gali atrodyti, kad ir taip patys namuose tinkamai laikotės burnos higienos, bet kiekvienas tikrai negali visko išsivalyti idealiai, tad ilgainiui pačių įvairiausių apnašų vis tiek prisikaupia.