Kosmetika. Privalumai ir trūkumai

Šiandien kosmetika jau nieko nebestebina, o parduotuvių lentynos tiesiog lūžta nuo įvairiausios dekoratyvinės, plaukų, odos, nagų kosmetikos. Vienos jos naudoja daugiau, kitos – mažiau, tačiau rasti moterį, kuri neturi nė vienos kosmetikos priemonės – būtų sunku.

Lakuoti nagai, žėrintys plaukai, graži oda, subtilus makiažas

Visa tai mums gali suteikti kosmetikos priemonės. Deja, jos gali pridaryti ir nemažai bėdos. Tikriausiai niekas neprieštarautų, kad kosmetikos priemonės gali būti ne tik naudingos, bet ir žalingos. O kaip išvengti žalingo kosmetikos poveikio? Atsakymas paprastas. Rinktis ne tik kokybišką, bet ir jums tinkančią kosmetiką. Deja, nusivylimų išvengti ypač sunku. Išmokti pasirinkti kosmetiką reikia įgūdžių, todėl nebijokite klysti ir tikrai rasite jums labiausiai tinkančias kosmetikos priemones.

Tikriausiai esate girdėję apie nagų lako sudėtyje esančias kenksmingas medžiagas. Jos kenkia ne tik nagams, bet ir kvėpavimo takams. Todėl patariama rinktis tokius nagų lakus, kurie nekenkia sveikatai. Apsilankykite specializuotose kosmetikos prekių parduotuvėse ir konsultantės patars kokias nekenkiančias priemones nagams rinktis. Taip pat patariama acetoną pakeisti beacetoniu nagų lako valikliu. Juk acetonas plonina nagus.

Plaukų priežiūros kosmetika yra labai populiari

Į šią kategoriją įeina ne tik įvairiausi balzamai, bet ir šampūnai. Reklamos kviečia išbandyti įvairiausius šampūnus, kurie jūsų plaukus pavers itin puriais ir žėrinčiais, o balzamai atgaivins plaukus nuo šaknų iki galiukų. Tačiau tokia stebuklinga kosmetika – tik reklaminis triukas. Ji jūsų plaukus pagražina tik iš išorės, o plaukų būklė viduje lieka tokia, kokia ir buvo prieš pradedant naudoti stebuklingąjį šampūną. O įvairūs purškikliai plaukams – didelė blogybė, kurios pagrindas – alkoholis, kuris labai sausina plaukus. Svarbu skaityti kosmetikos priemonių sudėtį. Alkolholis kenkia ne tik plaukams, bet ir odai, todėl reikėtų atsisakyti kosmetikos priemonių su alkoholiu.

Natūrali kosmetika – puiki alternatyva rinką užvaldžiusioms cheminėms kosmetikos priemonėms. Juk šampūnas turi išplaukti plaukus, o šią funkciją puikiai atlieka natūralus šampūnas, kuris visiškai nekenkia jūsų plaukams. Įvairiausi natūralūs aliejai puikiai pamaitina plaukus, todėl jie tampa sveikesni ir gražesni.

Metas pakalbėti ir apie dekoratyvinę kosmetiką, kuri paryškina veido bruožus, leidžia mums pasijusti gražiomis. Tačiau dekoratyvinės kosmetikos žala ilgainiui būna pati ryškiausia. Nuo nekokybiškos dekoratyvinės kosmetikos žymiai pablogėja veido odos būklė, oda greičiau sensta. Taip atsitinka dėl kenksmingos dekoratyvinės šampūnų sudėties. Netinkamos medžiagos kemša poras, todėl susidaro inkštirai ir spuogai. Ištraukiama odos drėgmė ir t. t. Todėl vertėtų pasidairyti ir natūralios dekoratyvinės kosmetikos.

Apie natūralią kosmetiką verta žinoti kiekvienam

Ji leis jums atrodyti puikiai ir išlikti sveikai, o tai labai svarbu bėgant metams. Juk norite skaisčios odos net ir po dešimt metų, todėl verta šiek tiek investuoti į natūralią kosmetiką. Tiesa esama ir gana kokybiškos cheminės sudėties dekoratyvinės kosmetikos.

Garsios firmos, pavyzdžiui: Loreal ar Max Factor labai populiarios, todėl, kad gamina ne itin brangią, tačiau kokybišką kosmetiką. Atsiminkite, kad visas kosmetikos priemones tepame ant savęs, todėl kokybiška kosmetika – investicija į ateitį.