Vestuvių planavimas: kertiniai akmenys

Vestuvių planavimas: kertiniai akmenys

Jūsų draugė telefonu pranešė pribloškiančią žinią – „ei, aš išteku!“ Tai dar nereiškia, jog turite imti galvoti apie artimiausių savaitgalių užimtumą: vestuvių planavimas – kruopštus ir preciziškas procesas, dažnai trunkantis metus ir daugiau. Tai nėra kažkoks asmens susireikšminimas (pažiūrėkite, kokią grandiozinę šventę aš rengiu!“). Visų detalių suderinimas, reikiamos pinigų sumos surinkimas (žinome, jog greta sąvokos „vestuvės“ reikia nupiešti nemenką banknotų krūvelę…) užima tikrai daug laiko – juolab, jei visa organizavimo našta prisiimama sau, o ne patikima šios veiklos specialistui.

Minėta jūsų draugė – būsimoji nuotaka, norėdama išvengti galvos skausmo ir bereikalingo blaškymosi, turėtų pradėti nuo svarbiausių detalių sukonkretinimo.

Jaunieji

  • Šis elementas neabejotinai svarbiausias. Visas planavimo procesas turėtų suktis apie dviejų žmonių norų įgyvendinimą įsimintiniausios jų šventės metu. Šiuo atveju turime galimybę leisti sau pabūti savanaudžiais. Deja, neretai vis dar pirmiausiai galvojama apie tai, ką pagalvos mama ar dėdė.

Svečiai

  • Tačiau reikia pagalvoti ir apie asmenis, kurie dalyvaus šventėje: norite, jog pastarieji gerai praleistų laiką, o ne tik atliktų prievolę atiduoti vokelį gyvenimo pradžiai, ar ne? Šį klausimą gali tekti gerokai apmąstyti. Tarkime, planuojant šiek tiek netradicinę šventę prie jūros, nelogiška būtų ten temptis ir savo senelę – galbūt šį įvykį paminėti su ja reikėtų prieš tai  tinkamesnėje aplinkoje.

Pinigai

  • Vestuvių planavimas ir finansinis aspektas glaudžiai tarpusavyje susiję. Pasidomėkite kiekvienos smulkmenos orientacinėmis kainomis (pradedant patalpų nuoma ir baigiant kvietimais). Palikite rezervui maždaug 30 procentų sumos galimai nenumatytoms išlaidoms. Nuspręskite: ar šiek tiek pakoreguosite norus pagal finansines galimybes, ar skirsite daugiau laiko taupymui.

Vieta

  • Vestuvės ir/arba civilinės metrikacijos biuras? Gamta ar uždara patalpa? Prabangus restoranas ar kavinė? Šios detalės įtakoja aprangą, veiklą, dekoracijas, maistą ir panašiai.

Samdomi specialistai

  • Vien tik savo jėgomis vestuvių  „nepavešite“ – pasisekė, jei turite įvairių gabumų draugų. Virėjai, fotografai, vedėjai, dekoratoriai ir panašiai – geriausiųjų paslaugos rezervuojamos iš anksto.