Vandens filtrai sena naujiena. Ko dar apie juos nežinome? 

Kaip dažnai sau užduodate klausimą ar jūsų geriamas bei buityje naudojamas vanduo yra saugus ir švarus? Tikriausiai ne dažnai, nes jau esame įpratę, jog Lietuvoje vanduo yra itin kokybiškas, galime didžiuotis, kad esame šalis, kuri turi išskirtinai švarų vandenį. Tačiau pastarieji keleri metai sukelia vis dažniau klausimų, ar tai yra tiesa? 

Vandens kokybė kinta nuolatos ir tam įtakos turi oras, užterštumas, seni vamzdynai, įvairūs aplinkiniai veiksniai, kaip statybos, žemės ūkis, gyvulininkystė ir daugybė kitų. Todėl sakyti, kad ypač miestų vandenys yra kokybiški yra ganėtinai neatsakinga, tačiau ką tokiu atveju daryti? 

Patogus būdas – vandens filtrai 

Vandens valymas nėra sudėtinga procedūra, jei ji atliekama tinkamai ir prižiūrint specialistams, kurie pirmiausia rekomenduoja atlikti cheminį vandens tyrimą sertifikuotose laboratorijose. Tai gan greita ir efektyvi procedūra, kuriai tereikia paimti vandens mėginį ir jį pristatyti bendrovei, kuri teikia visas su vandens kokybe susijusias paslaugas bei prekiauja vandens filtrais bei kitomis priemonėmis, įrengimais. Jus aptarnaujanti bendrovė ir konsultantai užtikrins, kad jūsų vandens mėginys būtų tinkamai paimtas, jei nežinote kaip, jums patars ir jūsų mėginį ištirs laboratorijos darbuotojais, mokslininkai.

Po atlikto vandens tyrimo nustatoma, kokie rodikliai jūsų vandenyje yra normos ribose, o kurie ne. Tie, kurie išeina iš nustatytų valstybės normų ribų lengvai pataisomi pritaikant tinkamus prietaisus, vandens filtrus. 

Kokie vandens filtrai man tinka labiausiai? 

Vieno atsakymo kaip ir vieno paisrinkimo vandens filtrų kategorijoje nėra, tačiau paprastai renkamasi aquafilter mechaniniai vandens filtrai, kurių funkcija – pirminis vandens valymas. Jo metu iš vandens yra pašalinamos kietosios dalelės, cheminės priemaišos, smėlis, nuosėdos ir kiti nešvarumai. Po to parenkamas jau antrinio vandens valymo įrengimas, o tai gali būti ir vandens minkštinimo ar nugeležinimo filtrai, priklauso jau nuo atlikto vandens tyrimo rezultatų. 

Nereikėtų baimintis, kad šie įrengimai užgriozdins jūsų namus, paprastai jie parenkami net ir pagal jūsų plotą, suvartojamo vandens kiekį, o šiuolaikiški įrengimai pasislepia buityje, todėl ne tik puikiai atliks visas reikalingas vandens gerinimo procedūras, bet ir netrukdys jums. 

Kiek kainuoja vandens filtrai? 

Nors vandens filtrai yra nepigus įrengimas, tačiau vos per metus ji jau jums atsipirks, nes jums jau nebereikės pirkti cheminių valiklių nuosėdoms ar kitiems nešvarumams šalinti, suvartosite mažiau elektros energijos, nes nesikimš jūsų buitinė technika ir kita įranga nuo nešvaraus vandens, jums nebereikės pirkti geriamo vandens plastiko buteliukuose. O jei mėgstate vandenį su burbuliukais, įsigiję gazavimo aparatus namie turėsite ir gazuotą vandenį arba net limonadus, gaminamus su specialiais, sveikesniais sirupais. 

Sprendimų kokybiškesniam gyvenimui yra apstu, todėl rinkitės sau patogiausią ir ilgaamžišką.