Vadovų paieška: priežastys, kodėl įdarbinti vadovą gali užtrukti

Vadovų paieška: priežastys, kodėl įdarbinti vadovą gali užtrukti

Įmonės gali susidurti su labai įvairiomis problemomis, kurios susijusios ne tik su pačiais vykdomais darbais, bet ir su darbuotojų paieška ir jų įdarbinimu. Tai gali turėti labai daug neigiamų pasekmių, kurios ateityje situaciją tik dar labiau blogins. Tad šiame straipsnyje plačiau papasakosime apie dažniausiai daromas klaidas, dėl kurių yra sunku surasti tinkamus vadovus į laisvas darbo pozicijas.

Pirminis etapas

Jau nuo pat pirmų žingsnių įmonė gali susidurti su problemomis, dėl kurių nebus įmanoma surasti tinkamo darbuotojo, kuris galėtų pretenduoti užimti laisvą vadovo poziciją. Neretai įmonės darbo skelbimą patalpina vienoje vietoje ir taip jį pamato tikrai mažas kiekis žmonių ir tai yra viena priežastis, kodėl sulaukiamas labai nedidelis gyvenimo aprašymo skaičius. Tad jeigu yra ieškomas vadovas, darbo skelbimas turėtų būti matomas kuo platesnei auditorijai, taip žymiai didesnė tikimybė, kad jį pamatys tinkami kandidatai. Dar viena labai dažna klaida, kurią daro įmonės, kad pačiame skelbime išdėsto begalės reikalavimų, kuriuos turi atitikti būsimas vadovas. Suprantama, kad norima rasti kaip įmanoma geresnį žmogų, su geriausiomis rekomendacijomis, būdo savybėmis ir panašiai. Tačiau neretai yra iš tiesų persistengiama ir tai gali būti dar viena priežastis, kodėl negaunamas tinkamas kiekis gyvenimo aprašymų.

Vertinimo kriterijai

Vadovų paieška susideda ne vien tik iš darbo pokalbių, užduočių atlikimų ir panašiai. Vienas iš paieškos žingsnių yra atsiųstų gyvenimo aprašymų vertinimas. Reikia nepamiršti, kad tai yra vienas iš pirmųjų žingsnių, tad per daug kritiškai ir kardinaliai vertinti nereikėtų, nes tikėtina, kad galiausiai liks tik pora gyvenimo aprašymų, kurie yra tinkami. Nereikia bijoti kviesti ir tokius žmones, kurie gal nevisiškai atitinka skelbime nurodytus kriterijus, bet galbūt jie raštu ne taip gerai sugeba išreikšti mintis, nei kad gyvu pokalbiu.

Laiko stoka

Norint atrasti iš tiesų gerą vadovą, reikia tam skirti nemažai dėmesio ir laiko. Tačiau ne visada jo galima skirti tiek, kiek norima, nes tam turi įtakos ir kiti veiksniai. Vieni iš tokių gali būti per mažas personalo skaičius ir to pasekoje visus darbus reikia atlikti žymiai greičiau, skiriant minimaliai laiko. Tad aišku, kad geriausias rezultatas nebus pasiektas ir kartais priimti sprendimai gali būti netinkami. Jeigu įmonės viduje susiduriama su panašiomis problemomis, galbūt verta pagalvoti apie pagalbą, kurią gali suteikti kita įmonė, kuri užsiima darbuotojų paieška, įdarbinimu ir panašiais darbais. Jie tam gali skirti pakankamai dėmesio, žino, į ką reikia atkreipti dėmesį, kad galutinis variantas būtų pats geriausias.