Trijų populiariausių kambarinių augalų priežiūra

Trijų populiariausių kambarinių augalų priežiūra

Jei kalbėtume apie kambarinių gėlių reitingus, tai pirmoji pozicija neabejotinai atitektų orchidėjoms – šios gėlės ypač mėgiamos ir puošia daugelio būstų palanges ir interjerą. Tiesa, jų populiarumą lemia šių gėlių grožis, tikrai ne paprasta priežiūra, nes orchidėjos gana lepios ir reikalauja tam tikros specifinės priežiūros.

Orchidėjos prežiūra

Nepriklausomai nuo orchidėjos rūšies, laistyti ją reikia tik tada, kai šaknys tampa pilkos. Laistykite iš viršaus ir stenkitės, kad vandens nepatektų ant stiebo. Kadangi dažniausiai šios gėlės auginamos permatomuose vazonėliuose, tai nesunku pamatyti, kada lieti jau užtenka. Kai orchidėjos šaknys tampa žalios, vadinasi, kad drėgmės pakanka. Nepalikite vandens lėkštelėje. Orchidėjas tręškite tik joms skirtomis trąšomis. Orchidėjos mėgsta šviesą, tačiau ne tiesioginius saulės spindulius.

  • Labai svarbi ir žemė, kurioje orchidėja auga. Ji turi būti labai gerai pralaidi, idealu – pušies žievės arba kokoso gabalai.
  • O štai žiemą gėlei leiskite pailsėti – laistykite rečiau, tręškite tik kas ketvirtą laistymą. Kadangi šaltuoju metų laiku stokojama šviesos, tai ir gėlių augimo procesai sulėtėja. Tad neskatinkite jų gausiau laistydami. Žiemą leiskite augalui pailsėti.

Pinigų medžio prežiūra

Kita populiari kambarinė gėlė – zamiokulkas, daugeliui žinomas pinigų medžio pavadinimu. Šis augalas, priešingai nuo aukščiau aptartos orchidėjos, yra visiškai nereiklus ir jo priežiūra labai paprasta. Nors labai mėgsta šviesą, tačiau toleruoja ir tamsesnes namų vietas. Šiltuoju metų laiku mielai augs balkone ar terasoje.

Pinigų medžio priežiūra

Šiltuoju metų laiku zamiokulką laistykite dažnai ir gausiai, tačiau užsistovėti vandeniui lėkštutėje neleiskite. O žiemą, atvirkščiai, laistyti reikia mažai, kai žemė jau būna gerokai išdžiūvusi. Tręškite tik vegetacijos laikotarpiu ir tik vieną kartą per mėnesį.

Pelargonijos piežiūros patarimai

Pelargonijos – trečiąją poziciją tarp populiariausių kambarinių augalų užimanti gėlė, džiuginanti gražiais žiedais. Nelepios, tačiau labai išvaizdžios. Ištveria ir drėgmę, ir sausrą, todėl kantriai lauks Jūsų grįžtančių iš atostogų, jei jų metu nebus kam palaistyti gėlių. Pelargonijos mėgsta augti mažesniuose vazonuose – tada gausiai žydi. Tręškite pelargonijoms skirtomis trąšomis. Jei pelargonijos lapai ėmė gelsti, vadinasi jai trūksta kalio, magnio bei geležies.