Sniego valymas – problemos valant kelius ir kaip jų išvengti

Iš pirmo žvilgsnio viskas atrodytų ganėtinai paprasta, ar ne? Didžiulis buldozeris pravažiuoja pirmyn ir atgal ir viskas – baigta, kiemas yra švarus. Nors iš šalies gali pasirodyti, kad sniego valymas didesnėse teritorijose nereikalauja daugybės žinių, tačiau patikėkite jų prireikia, ypač jeigu suprastėja oro sąlygos. Taip vos iš kelių krentančių snaigių gali labai greitai atsirasti tikra šlapdriba, o kai viskas nusileidžia ant kelio, tai pravažiuoti ar net praeiti juo tampa praktiškai neįmanoma. Nebent nebijote nubalnotų kojų ar kokios lūžusios rankos. Todėl reikia suprasti, kad bet kas dirbantis su sunkiąja technika tamsoje, tokiomis sąlygomis, kuomet matosi vos vienas metras į priekį, tikrai rizikuoja. Dėl tos priežasties nepulkite kaltinti kelininkų, nes jų prioritetas greičiausiai yra ne Jūsų privažiavimas į asmeninį kiemą, o valstybinės reikšmės keliai.

Kitas svarbus aspektas, kuris padaro taip, kad sniego valymas tampa dar sunkesnis yra tai, jog ne tik lengvieji automobiliai, bet ir valytuvai taip pat gali bet kuriuo metu sustoti arba dar blogiau – nuslysti nuo kelio. Net jeigu jis yra pažymėtas specialiais ženklais, vis tiek tiesiai nuvairuoti buldozerį reikia nemažai įgūdžių, todėl jeigu turite specialių pageidavimų ar norų, tai būtinai apie juos praneškite iš anksto. Būtų gerai profesionalams pranešti, kurioje vietoje norite, kad būtų sustumtas visas perteklinis sniegas, kuris kaupsis per visą žiemą ir ištirps greičiausiai tik pavasarį.

Dideles teritorijas nuvalyti iš principo yra paprasčiau, nes jose yra daugiau vietos manevruoti, o tuo tarpu su individualiais kiemais šiek tiek sunkiau. Idealiausia yra tada, kai darbuotojai iš anksto žino kiek reikės nuvalyti ir kokių kampų reikėtų privengti. Tai tiek jiems, tiek ir Jums kainuos ženkliai mažiau nervų. Žiemos keliai bei šaligatviai gali būti pavojingi, tačiau dirbant kaip komandai ir komunikuojant galima palengvinti šiuos iššūkius, o pats sniego valymas teliks ganėtinai nedidele problema, kurią nėra taip jau sunku išspręsti.

Daugiau informacijos apie šį procesą galima rasti čia: https://arbora.lt