Naudingi patarimai renkantis komfortišką čiužinį

Kaip išsirinkti komfortišką čiužinį? 

Geras čiužinys tikrai gali padėti gerai išsimiegoti ir pabusti ryte pailsėjus. Nepatogus čiužinys gali tapti nugaros skausmų, nemigos priežastimi. Žmonėms, kurie turi nugaros problemų, netinkamai parinktas čiužinys gali sukelti nugaros skausmus. Šiame straipsnyje rasite gaires, kaip teisingai išsirinkti čiužinį ir lovą, patarimus apie gulėjimo pozą, pagalvių naudojimą, esant konkrečioms nugaros problemoms.

Čiužinys  – tai individualus pasirinkimas

Ieškodami tinkamo čiužino, atminkite, kad čiužiniai dažniausiai parenkami individualiai. Nėra vienos rūšies čiužinio, kuris tiktų visiems  žmonės ir taip pat nėra  geriausio čiužinio, esant nugaros problemoms. Lygiai taip pat nėra vienos geriausios miego pozos, kuri labiausiai tiktų visiems žmonėms.

Tai lemia keletas veiksnių:

 • Yra daug nugaros problemų priežasčių ir kiekvienu atveju nugara gali skirtingai reaguoti į konkrečias čiužinių rūšis ar miego pozas.
 • Didelę įtaką turi individualus čiužinio parinkimas konkrečiam asmeniui, todėl, kas gerai tinka vienam, gali visiškai netikti kitam.
 • Yra labai nedaug mokslinių tyrimų apie čiužinius ir nugaros skausmus, todėl labai sunku daryti išvadas.

Papildomi veiksniai, kurie įtakoja miego komfortą

Čiužinys – tai ne vienintelė priežastis, sukelianti nugaros skausmus ir kūdikio miego sutrikimus. Turi būti atsižvelgta ir į daugelį kitų veiksnių, kurie gali įtakoti miego kokybę:

 • Šalutinis vaistų poveikis
 • Nereguliarus miegas
 • Kofeino / alkoholio / tabako vartojimas
 • Miego apnėja
 • Nerimas / stresas

Jei ne vien tik čiužinys yra ta priežastis, kuri sukelia miego sunkumus, patartina pasikonsultuoti su savo šeimos gydytoju ir  aptarti kitas galimas priežastis.

Jei kas nors patiria didelį ar nuolatinį nugaros skausmą, gali būti, kad čiužinys čia niekuo dėtas. Tokiu atveju  yra patartina konsultuotis su gydytojais dėl  išsamios diagnostikos ir gydymo programos.

Miego komfortas visų pirma priklauso nuo asmeninio poreikio. Niekas neturėtų tikėtis, kad pakeitus čiužinį ar lovą  išnyks nugaros skausmai. Čiužinio keitimas turėtų būti atliekamas tik komforto ir prevencijos dėlei.

Čiužiniai ir nugaros padėtis

Vienintelis laikas, kurio metu stuburo raumenys, raiščiai ir kitos dalys gali pilnai atsipalaiduoti, yra miegas. Kai asmuo kenčia nuo nugaros sužeidimo, yra labai svarbu kokybiškai miegoti, kad būtų pagerintas gijimo procesas.

Svarbiausi patarimai apie miegą

Nors nėra absoliučių taisyklių, yra keletas bendrų patarimų apie miego pozą, kurios yra tinkamiausios stuburui:

 1. Apskritai, geriausia yra miegoti ant nugaros su po keliais pakišta nedidele pagalvėle. Ši pozicija pilnai nuima  apkrovas nuo stuburo ir palaiko stuburo natūralų linkį.
 2. Tiems, kurie nori miegoti ant šono, patartina  tarp kelių pasidėti pagalvėlę, kad būtų nuimta klubų ir apatinės stuburo dalies apkrova.
 3. Tiems, kurie miega ant pilvo, patartina pasikišti plokščią pagalvėlę po pilvu, tarp skrandžio ir klubų, kad sumažintų stuburo apkrovą.

Nors šie patarimai yra teisingi, tačiau poza, kurioje yra patogiausia miegoti labiausiai priklauso nuo individualių  pageidavimų ir nugaros skausmo tipo.