Kokį šilumos siurblį rinktis?

Renkantis šilumos siurblį reikia atkreipti dėmesį į tai, kad yra du pagrindiniai pasirinkimai – oras-oras ir oras-vanduo. Apžvelkime šių šilumos siurblių privalumus, trūkumus, kad galėtumėte lengviau pasirinkti. Tikimės, jog šis straipsnis bus naudingas.

Oras-oras

Oras-oras didžiausias privalumas yra tas, jog jam nėra reikalinga jokia papildoma įranga, pavyzdžiui, nereikia radiatorių. Šie šilumos siurbliai ne tik sušildo orą, bet ir padeda išvengti namuose pelėsio bei drėgmės. Kitas privalumas – tinka ne tik naujai įrengtuose, bet ir senuose namuose. Šie šilumos siurbliai nėra brangūs, be to, jie padeda sutaupyti energijos išlaidas namų apšildymui. Tad jei skundžiatės, kad mokami komunaliniai mokesčiai yra per dideli, štai būdas, kaip sutaupyti. Montuoti šilumos siurblius nėra sudėtinga, jie sumontuojami greitai, tačiau patariama tai daryti apmokytiems darbininkams. Priešingu atveju galite netekti garantijos. Šis prietaisas ne tik šildys namus, bet ir atstos oro kondicionierių vasaros metu. Tai puikus pasirinkimas visiems, kurie ieško lengvai valdomo prietaiso, kuris reguliuotų namų temperatūrą ir leistų komfortiškai mėgautis laisvalaikiu namuose.

Oras-vanduo

Kitas pasirinkimas – oras-vanduo ne ką mažiau domina pirkėjus. Jis ne tik lengvai integruojamas į namų apšildymo sistemą, bet ir sėkmingai veikia net ir esant labai žemas oro temperatūrai. Kai kurie teigia, jog vienas iš didžiausių šios įrangos privalumų – saugumas. Jis visiškai nekenkia nei žmonėms, nei gamtai. Kadangi oras-vanduo neišmeta CO2, jis puikiai tinka ekologiškiems žmonėms, kuriems aplinkos apsauga yra svarbiau, nei jų pačių reikmės. Kaip ir oras-oras, oras-vanduo padeda sumažinti komunalines išlaidas. Montuojant oras-vanduo ne tik nereikės ilgai užtrukti, bet ir baigus montuoti pamatysite, kad šis prietaisas neužims daug vietos. Na, o tai, kad jis puikiai veikia be jokios priežiūros yra dar vienas privalumas. Tai reiškia, jog nereikės baimintis dėl sistemos ne tik būnant darbe, bet ir išvykstant atostogauti.

Tiek oras-oras, tiek oras-vanduo yra puikus pasirinkimas visiems, kurie ieško kokybiškos sistemos, kuris padėtų reguliuoti oro temperatūrą namuose. Nesvarbu, kurį pasirinksite, jis bus ilgalaikis ir atsipirks, nes padės sumažins mokesčius už šildymą.