Kodėl vitaminai yra svarbu?

Vitaminai yra svarbios maistinės medžiagos, kurių reikia tinkamam organizmo funkcionavimui. Jie dalyvauja daugelyje įvairių organizmo procesų, įskaitant medžiagų apykaitą, imunitetą ir ląstelių augimą.

Yra 13 būtiniausių vitaminų, kurių reikia žmonėms išgyventi: vitaminas A, vitaminas C, vitaminas D, vitaminas E, vitaminas K, tiaminas (vitaminas B1), riboflavinas (vitaminas B2), niacinas (vitaminas B3), pantoteno rūgštis (vitaminas B5), vitaminas B6, biotinas (vitaminas B7), foliatai (vitaminas B9) ir vitaminas B12.

Apie kiekviena iš jų plačiau:

  • Vitaminai A, C ir E yra antioksidantai, t. y. jie padeda apsaugoti organizmą nuo laisvųjų radikalų daromos žalos. Laisvieji radikalai – tai molekulės, kurios gali pažeisti ląsteles, sukelti uždegimą ir kitas ligas.
  • Vitaminas D svarbus kaulų sveikatai. Jis padeda organizmui įsisavinti kalcį, kuris būtinas stipriems kaulams ir dantims. Jo galima gauti iš saulės vasaros metu, tačiau žiemos metu jaučiame trūkumą.
  • Vitaminas K būtinas kraujo krešėjimui. Be jo įpjovimai ir mėlynės užtruktų daug ilgiau ir kraujavimą būtų sunkiau sustabdyti.
  • Tiaminas, riboflavinas, niacinas ir pantoteno rūgštis dalyvauja energijos gamyboje. Jie padeda paversti suvalgytą maistą į organizmui naudingą energiją.
  • Vitaminas B6 reikalingas tinkamam imuninės sistemos funkcionavimui, taip pat kūdikių smegenų vystymuisi.
  • Biotinas padeda metabolizuoti riebalus ir angliavandenius. Jis taip pat būtinas sveikai odai ir plaukams.
  • Foliatai svarbūs ląstelių augimui ir DNR sintezei. Jis ypač svarbus nėščioms moterims, nes gali padėti išvengti apsigimimų.
  • Vitaminas B12 dalyvauja raudonųjų kraujo kūnelių gamyboje ir palaiko nervų sistema.

Vitaminų trūkumas gali sukelti problemų!

Bet kurio iš šių vitaminų trūkumas gali sukelti sveikatos problemų. Pavyzdžiui, vitamino C trūkumas gali sukelti šlapimo pūslelinė – liga, kuriai būdingas silpnumas, nuovargis ir dantenų kraujavimas.

Vitamino D trūkumas gali sukelti rachitą – ligą, dėl kurios minkšti, deformuoti vaikų kaulai.

Vitamino K trūkumas gali sukelti kraujavimo sutrikimus.

Dėl biotino trūkumo gali slinkti plaukai.

Foliatų trūkumas gali sukelti anemiją.

Vitamino B12 trūkumas gali sukelti neurologinių problemų.

Taigi, apibendrinant galima pasakyti, kad neolife vitaminai yra pagrindinių maistinių medžiagų, kurių reikia tinkamam organizmo funkcionavimui.Investuokite į gerą savijautą ir vitaminus, išvenkite ligų ateityje