Kodėl svarbus vienodas padangų protektorius?

Kodėl svarbus vienodas padangų protektorius?Kalbant apie vienodą padangų protektorių, dauguma vairuotojų galvoja, kad, norint suvienodinti padangos protektorius, užtenka šiek tiek pripūsti padangą. Deja, taip galvodami vairuotojai klysta, nes padangos slėgio padidinimas kartu su apkrova sumažina padangų tarnavimo laiką. Jei padangos dėvisi netolygiai, reiškia reikia patikrinti priekinių ratų centrinį balansavimą t.y. patikrinti jų „suvedimą“, taip pat ši problema gali būti dėl padangų (ratlankių) pažeidimo.

Padangų susidėvėjimas

Dėl nelygaus padangų susidėvėjimo, kaip taisyklė, atsiranda užpakalinės ašies krumpliaračių ir guolių triukšmas. Automobilių padangos susidėvi, o tam reikšmės turi ir jų subalansavimas. Ratų nesubalansavimas daro žalą automobiliui ir greičiau genda pakabinimo elementai, ypatingai rutuliniai mazgai. Žinoma padangų susidėvėjimui  didelės reikšmės turi ir ratų suvedimas. Nepatariama dėti ratų ant automobilio, neskirtų šiam automobiliui, o taip pat skirtingų markių padangas su skirtingu protektoriumi, nes tokie skirtumai neigiamai veikia automobilio valdymui, pablogina stabdymą, sumažina padangų sukibimą su kelio danga. Automobilių savininkai norėdami, prailginti padangų tarnavimo laiką, privalo daugiau dėmesio skirti savo automobilio padangoms.

www.tuning-in.eu apklausos rezultatai

Vairuotojų apklausa

Apklausa parodė, kad beveik pusė Lietuvos vairuotojų šių metų rudenį nesiruošia pirktis kitų padangų – 43 proc. apklaustų dalyvių važinės su jau turimomis padangomis. Dar 28 proc. respondentų pasirinks jau naudotas padangas, 23 proc. pirks visiškai naujas. Mažiausio dėmesio atliktoje apklausoje sulaukia restauruotos padangos – tokių padangų įsigyti planuoja vos 7 proc. vairuotojų.

Iš atliktos apklausos statistikos galime matyti, kad lietuvos vairuotojai šaltuoju sezonu dažniausiai renkasi paprastas žiemines padangas (60 proc. apklaustų dalyvių). Po penktadalį vairuotojų vis dėlto planuoja įsigyti žiemines dygliuotas arba universalias padangas.