Ko dar neatradome Ispanijoje?

Šiltieji kraštai, ypač žiemą, vilioja kone visus. Na, atsiranda ir tokių, kurie net sausio mėnesį ilsėtis važiuoja ar skrenda dar labiau į šiaurę, už poliarinio rato. Tačiau daugelis vis tik svajoja apie Ispanijos kurortus, šiltus paplūdimius ir maudynes, gatvėse augančias palmes ir apelsinus, ramų pietiečių gyvenimo ritmą. Visa tai puikiai paaiškina, kodėl pastaruoju metu kelionių pasiūlymai į Ispaniją sulaukia vis daugiau dėmesio iš norinčių šioje šalyje pailsėti. Kita vertus, atsiranda ir tokių, ten porą kartų pabuvusių, kurie sako, jog nieko ten labai įdomaus nėra ir galima rasti kur kas įdomesnių pasaulio kampelių.

Žinoma, jei kalba eina apie Tailandą, Filipinus ar Madagaskarą, tuomet jie tikrai teisūs. Ko gero šiose vietovėse egzotikos ir įspūdžių kiekvienas patirtų kur kas daugiau nei apsilankęs viename iš daugelio Ispanijos kurortų prie Viduržemio jūros. Tačiau nereikia taip labai nuvertinti šios pietvakarių Europos valstybės. Tipiniai kurortai su Alikante ir Malaga priešakyje yra tik dalis Ispanijos. Ir labai turistinė dalis, kur tikrai daug kas taip, kaip ir visur kitur.

Tačiau ši šalis iš tiesų kur kas įdomesnė

Jei išlysime iš turistų gausiai lankomų Madrido ar Barselonos senamiesčio, iš kurortinės Alikantės ar jau minėtos Malagos, galime kur kas tikriau pasinerti į tikrąjį Ispanijos gyvenimą. Centrinėje šalies dalyje, toliau nuo jūros ar vandenyno, kurie sutraukia didžiąją dalį srauto turistų, taip pat verda gyvenimas. Ir tas tikras, vietinis gyvenimas, kurio kelionės į Ispaniją su tradicinėmis agentūromis jums toli gražu neparodo. Čia savo kaimeliuose gyvena vietiniai ispanai, retai besuprantantys angliškai ar kuria kita kalba. Jie su turistai beveik nesusiduria, tad išlaiko savo senuosius amatus ir gyvenimo būdą. Centrinėje Ispanijoje nemažai ūkininkaujama, taip pat verda įprastas nedidelių miestelių gyvenimas. Su apytuštėmis mokyklomis ir jų mokytojomis, su vangiais pašto skyriais ir mažomis parduotuvėlėmis. O atsidūrus tokiame kaimelyje suprasti vietinius ir jų gyvenimą galima kur kas geriau ir įdomiau.

Jei tai jums atrodo visai neįdomu, pasižvalgykite į šios šalies gamtą. Neveltui kelionės į Ispaniją kai kam asocijuojasi visai ne su Barselonos senamiesčiu ar ramiais kurortais prie jūros. Jiems tai Pirėnų kalnai ir kanjonai, Tenerifės bei Lanzarotės ugnikalniai ir urvai, pinijų miškai ir net senos lavos dykumos. Norintys įdomių gamtos kampelių, Ispanijoje ir jai priklausančiose salose gali rasti tūkstančius kilometrų trekingo takelių, šimtus kalnų viršūnių, dešimtis urvų ir net akmeniniu, vulkaninės kilmės dykumų. Tad Ispanijoje tikrai dar daug ko esame neatradę, ir jei esate bent kiek smalsus, turbūt kelionės į šią šalį kone kasmet nesugebės patenkinti jūsų smalsumo net per šimtą metų.