Kas yra septikai ir kam jie naudojami?

Septikai yra puikus sprendimas ten, kur yra būdingas nereguliarus nuotekų pritekėjimas, susidarymas. Paprastai septikai įrenginėjami kartu su polietileninėmis talpyklomis. Privalumas tas, kad šiai sistemai nėra reikalinga elektros energija. Pagrindinis dalykas kam yra naudojami septikai – didelis kiekis nuotekų vamzdžiais atiteka iki įrenginio, tuomet srovės greitis po truputį sulėtėja ir tuomet nuotekos yra išsklaidomos į frakcijas. Teršalai pasiskirsto, sunkesni nusėda į dugną. Lengvesnės nuotekos, riebalai kaupiasi viršuje. Toliau nuotekų valymas vyksta jau specialiuose infiltracijos tuneliuose ir galiausiai yra išleidžiamas ir saugiai patenka į gamtą.

Septikai ir jų įrengimo ypatybės

Paprastai septikai yra įrengiami iki šešių metrų nuo pastatų. Svarbu atsižvelgti į tai, jog gruntas turi būti laidus vandeniui. Būtina, jog septikai būtų ne arčiau kaip trisdešimt metrų nuo geriamojo vandens šaltinio, na ir žinoma įrenginiai turi būti žymimi CE ženklu ir atitikti keliamus standartus tokio tipo įrengimams.

Ar septikai yra kompaktiškas sprendimas?

Visų pirma, septikai yra ne tik kompaktiškas bet ir ekonomiškas sprendimas. Įrenginys lengvai ir patogiai įrengiamas po žeme, ilgametis, patogus eksploatavimas. Pasirinkus kokybišką bei standartus atitinkantį įrenginį yra tam tikra savotiška investicija į ateitį, kuri apsaugo nuo galimų tolimesnių mokėjimų už remontą ar įrenginio dalių keitimą.

Ar septikų ir nuotekų valymo įrenginiai kaina yra tokia pati?

Žiūrint apytiksliai, kainos yra tikrai labai panašios. Nes tiek vienas, tiek kitas įrenginys priklausomai nuo jo dydžio kaina išauga. Todėl valymo įrenginiai kaina laimi prieš septikus, bet tikrai yra labai nedidelis skirtumas. Tiek septikai, tiek valymo įrenginiai gaminami iš tvirtų ir kokybiškų medžiagų nes yra ilgamečiai ir kasami po žeme, tad jų kaina atitinkamai kyla nuo žaliavų kokybės ir kainos rinkoje. Nuotekų valymo įrenginiai kaina prasideda nuo tūkstančio ir daugiau. Panašiai ir septikai, tik gal jų kaina šiek tiek mažesnė, bet kaip ir minėta anksčiau – priklauso nuo įrenginio dydžio.

Nuotekų valymo įrenginiai kaina skirtinga rajonuose, o ne miestuose?

Kaip žinote, nuotekų valymo įrenginiai yra reikalingi ten, kur negali būti pravesta miesto komunikacija, dažniausios zonos yra užmiestis, rajonas, toliau nuo miesto esančios gyvenvietės. Taigi jei nusprendžiate gyventi toliau nuo miesto, vadinasi turite būti pasiruošę nuotekų valymo įrenginių montavimui. Visai nesenai išėjo įstatymas, jog ne mieste gyvenantiems gyventojams, norintiems įsirengti vietines nuotekų valyklas nebereikės gauti statybą leidžiančio dokumento ir vykdyti statybų užbaigimo veiklas. Šis įstatymas leis padaryti taip, kad valymo įrenginiai kaina būtų lengviau prieinami gyventojams, nes leis sutaupyti apie keturis šimtus eurus ir palengvins ir pagreitins įrenginio įsirengimo sąlygas. Taigi, ne  mieste gyvenantiems ir neturintiems vietinių komunikacijų bus teikiamas palaikymas ir parodomas supratingumas.