Individuali veikla pagal pažymą – kada reikalinga?

Individuali veikla pagal pažymą - kada reikalinga?

Pradėti užsidirbti iš mėgstamos veiklos yra gana sudėtinga. Reikia ne tik ieškoti patiems klientų ar pirkėjų, bet ir įkurti įmonę arba pasirinkti individualios veiklos pažymą. Neretai ką tik pradėję dirbti savarankiškai žmonės bijo kurti įmonę, todėl nereikia stebėtis, jog yra tiek daug žmonių, turinčių individualios veiklos pažymą. Ji reikalinga tuomet, kai nusprendžiama užsidirbti iš parduodamų prekių ar paslaugų. Kadangi jums reikės išrašyti sąskaitas, jums reikės individualios veiklos numerio.

Ar galima dirbti be pažymos?

Daugelis mano, jog individuali veikla pagal pažyma yra būtina kiekvienu atveju, tačiau pasitaiko išimčių. Tam tikrais atvejais pažymos išsiimti neapsimoka, kadangi pajamos per metus yra ypatingai mažos. Pavyzdžiui, jeigu žmogus per metus perduoda vos du savo kūrybos gaminius, tuomet savaime suprantama, kad jam neapsimoka imti pažymos. Tačiau tai nereiškia, kad jis neturi deklaruoti ir mokėti mokesčių. Jo darbas bus labai paprastas – kai ateis laikas deklaruoti pajamas, įtraukti uždarbį, kuris buvo gautas už parduotas prekes ar paslaugas, tuomet sumokėti jam priskirtus mokesčius.

Kiek kainuoja išsiimti individualios veiklos pažymą?

Jeigu nusprendėte užsiimti individualia veikla, turime jums gerų žinių. Pažymą galėsite išsiimti visiškai nemokamai. Jums tik reikės pateikti visus duomenis ir pasirinkti, kokia veikla norėtumėte užsiimti. Tiesa, kai išsiimsite individualios veiklos pažymą, nepamirškite susisiekti su buhalteriu. Jums jo konsultacijos tikrai prireiks. Jis pamokys ne tik sąskaitų išrašymo meno, bet ir papasakos daug naudingų dalykų.

Kada mokėti mokesčius?

Individualios veiklos privalumas yra tas, kad mokesčius galima mokėti tik kartą per metus. Nors tai labai daug atsakomybės reikalaujantis procesas, juk sąžiningai kaupti pinigus reikės visus metus, o ką jau kalbėti apie tai, kad bus sudėtinga juos paleisti, bet tenka pripažinti, kad toks mokesčių mokėjimo būdas daugeliui patogus. Kiekvieną mėnesį deklaruoti mokesčius būtų sudėtinga ir užimtų nemažai laiko. Mokėti kartą per metus kur kas paprasčiau. Per tą laiką galėsite pasirinkti patikimą buhalterę, kuri padės pateikti tikslius duomenis.

Siūlome išbandyti www.saskaita123.lt. Joje ne tik greitai ir paprastai išrašysite sąskaitas, tačiau taip pat ir be jokio vargo bus apskaičiuoti mokėtini mokesčiai VMI bei Sodrai.lt