Kada geriausia yra auginti gėles?

Kada geriausia yra auginti gėles?

Šiandien gėlių galima nusipirkti prekybos centruose, taip pat specializuotose parduotuvėse, o galima daiginti patiems. Juk kur kas maloniau patiems auginti augalą nuo pat pirmųjų jo dienų, tada gležnus daigelius perkelti į žemę ir stebėti bei prižiūrėti jo tolesnį augimą. Neretai tie, kurie nori namuose arba prie namų auginti gėles, kelia klausimą, o kada gi geriausia auginti gėlių daigelius ir pačias gėles?

Gėlių auginimas lauke

Pirmiausia pakalbėkime apie gėlių daigus ir gėlių auginimą lauke. Kadangi pavasariai mūsų šalyje gana kontrastingi, tad optimaliausias laikas gėlių daigų auginimui yra kovo–balandžio mėnesiai. Lauke tokiu metu dar pasitaiko šalnų, o kartais ir visai nemažų, o štai namuose daigams augti jau pats tas. Juo labiau kad ir šviesos iš lauko jau pakanka.

Pasirūpinkite, kad daigai augtų šiltai – temperatūra neturi nukristi žemiau 20 laipsnių. Maža to, gėlių daigams augti reikia kuo daugiau šviesos, todėl statykite daigyklas ten, kur būna šviesiausia.


Taip pat skaitykite: Kaip auginti tujas?


Kitas aspektas – vienos gėlės sodinamos pavasarį, kitos – rudenį. Jei planuojate sodinti pavasarį – tada minėtas kovo–balandžio mėnesių laikotarpis tiks, bet jei sodinsite rudenį – daiginkite vasaros pabaigoje arba ankstyvą rudenį.

Kambarinių gėlių auginimas

Jei kalbėtume apie kambarines gėles, tai nėra nustatyta, kada jas galima ar negalima auginti. Juk namuose gėlių nepakirs šalnos, krituliai ir kitoks aplinkos poveikis. Tad kambarines gėles auginti galima bet kuriuo metų laiku. Tačiau reikia žinoti, kad beveik visos kambarinės gėlės šiltuoju metų laiku aktyvai auga, jei yra tinkamai prižiūrimos, o žiemą – ilsisi. Todėl žiemą kambarinių gėlių laistymą, tręšimą ir kitokią intervenciją į gėlių augimą reikėtų apriboti iki minimumo.

Taip pat į klausimą, kada geriausia auginti gėles, galima atsakyti ir iš dar vienos perspektyvos. Gėles geriausia auginti tada, kai galėsite jomis pasirūpinti, pavyzdžiui, jei daug keliaujate, tai gėlių geriau neauginti arba auginti tokias, kurių priežiūra visai minimali, pavyzdžiui, kaktusus. Nes jei nusprendžiate auginti gėles, turite skirti joms dėmesio – juk tai gyvi augalai.