Inverteriai – svarbus saulės elektrinę elementas

Saulės elektrinės yra sudarytos iš saulės modulių ir inverterių. Jei klausite, kuris svarbesnis, negalėsime atsakyti į šį klausimą, nes saulės elektrinė negalės dirbti nei be vieno iš jų. Todėl labai svarbu suprasti, kad renkantis saulės elektrinę, reikia ne tik atkreipkite dėmesį į tai, kokie saulės moduliai, bet ir atidžiai pasirinkti inverterį. Tokiu būdu nereikės dvejoti, ar pasirinkta saulės elektrinė dirbs efektyviai ir suteiks visą reikiamą naudą.

Ar verta pirkti brangesnį inverterį?

Inverterių pasirinkimas labai platus, todėl nenuostabu, jog kai kurie gali šiek tiek pasimesti ir pamiršti, ko iš tikrųjų jiems reikia. Jei norite, kad inverteris atsipirktų, jokių būdu neieškokite pigiausių rinkoje. Jie ne tik dirbs neefektyviai, bet ir garantija bus neilga, o su gedimais reikės susidurti gana dažnai. Apie ilgaamžiškumą net kalbėti neverta. Tad pirkti brangesnį inverterį tikrai apsimoka, kadangi jis ne tik rečiau reikalaus remonto, bet ir bus kokybiškas bei ilgaamžis, todėl nekels problemų.

Kaip pasirinkti?

Norint, jog inverteris puikiai atliktų darbą, labai svarbu rinktis ne vienam, o kartu su specialistu. Pasitarkite, kuris inverteris puikiai atliks darbą su pasirinktais saulės moduliais. Kai kurie pamiršta, jog suderinti komponentus kartais gali būti gana sudėtinga, tad pagalba – naudinga.

Ar reikia prižiūrėti?

Kaip ir bet kuris kitas įrenginys, interteris gali reikalauti šiek tiek priežiūros, tačiau ji bus labai nedidelė. Jums reikės porą kartą per metus kreiptis į specialistą, jog jis apžiūrėtų, ar inverteriai tinkamai atlieka darbą.

Garantijos pratęsimas

Kadangi inverterių tarnavimo laikotarpis trumpesnis, nei saulės modulių, jų garantija taip pat nėra tokia ilgalaikė, todėl ją siūloma prasitęsti. Tokiu būdu galėsite būti tikri, jog naudosite inverterį ilgiau ir jis neatneš papildomų išlaidų. Saulės elektrinė turi nešti naudą ir nemokamą elektros energiją, o ne išlaidas. Jei norite, kad ji atsipirktų, pasirinkite ilgesnę garantiją. Tokiu būdu nereikės mokėti už remonto darbus, jei jų prireiks.